KONST / Litografier / Färglitografi 17423557
nr 1742 3557
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Drottningholms slott Fasaner. Signerad, numrerad 149/360. Färglitografi, bildmått: 46x55 cm, yttermått inklusive ram: 74x81 cm
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 24 november 2025
kl 18:36:30
700 kr
800 kr
900 kr