KONST / Litografier / Färglitografi 17423557

nr 1742 3557

Einar Jolin

(1890-1976), Sverige

Drottningholms slott Fasaner. Signerad, numrerad 149/360. Färglitografi, bildmått: 46x55 cm, yttermått inklusive ram: 74x81 cm

Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 24 november 2025
kl 18:36:30

Einar Jolin

Läs mer om Einar Jolin